Published On: 7 Janar, 2016

Muller flet për largimin e Guardiolas

  • Thomas Muller nuk e ka humbur besimin në trajneri e tij aktual, Pep Guardiola

Ish trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, javë më parë bëri të ditur se në fund të sezonit do të largohet nga Bayern Munich.

Tani sulmuesi i kampionëve të Gjermanisë, Thomas Muller, mendon se largimi i spanjollit në fund të sezonit nuk do të ndikojë tek Guardiolka, i cili sipas tij, do të vijojë të japë magjinë e tij për këtë klub deri në ditën e fundit që do të qëndrojë në stolin e Bayern Mynich.

“Prej më shumë se dy javësh jemi njohur me lajmin për largimin zyrtar të trajnerit tonë Pep Guardiola në fund të këtij sezoni, por kemi bindjen absolute se si do të japë 100 përqind, maksimumin e tij për të arritur suksesin bashkë më ne deri në fund”, ka thënë Muller.

“Fokusi i tij do të jetë i tëri për të arritur objektivat e këtij klubi deri në ditën e fundit që ai do të jetë me ne.  Etika e tij e punës nuk e lejon që të ketë edhe firon më të vogël, prandaj asgjë nuk do të ndryshojë. Ai dëshiron dhe lakmon suksesin për ne. Këtë ka bërë që në ditën e tij të parë kur mbërriti tek Bayern dhe këtë do të bëjë deri në të fundit”, ka shtuar më tej gjermani.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...