Published On: 30 Korrik, 2016

Mulla Shefqet Krasniqi korrupton shtatë deputetë me nga 100 mijë euro, ti shërbejnë erdoganizmit

 

Imami tejet kontradiktor dhe i dyshuari kryesor për transmetimin e vehabizmit, mulla Shefqet Krasniqi dyshohet se ka korruptuar shtatë deputet të Kuvendit të Kosovës me nga 100 mijë euro, në mënyrë që ata të jenë në shërbim të erdoganizmit, rrymave ekstreme fetare në Kosovë, raporton, portali ballikombëetar.info.
Sipas informative të pakonfirmuara zyrtarisht, por të marra nga qarqe të mirinformuara në Kosovës, shkruan ky portal, “mësojmë se pesë deputetë të LDK-së dhe dy deputet të PDK-së i janë bashkangjitur ofertës së imammit Shefqet Krasniqi dhe janë vënë tërësisht në shërbim të axhendës së tij, neo-otomane për Kosovën”. Më tej ky portal shkruan: “Kanë mjaftuar nga 100 000 euro për secilin deputet, që ata ta hedhin idealin kombëtar në shportën e mbeturinave. Portali ynë, së shpejti do ti bëjë publik emrat e këtyre deputetëve”. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Shume vertet kjo qe thoni Hak i nderuar…!
  Islami si fillozofi e te menduarit dhe jetes , nuke erdhi ne kete bote per me prodhue mysliman torovola e budallej , mysliman mashtrues e rrenagji por , e kunderta e kesaj, islami ne kete bote erdhi me prodhue mysliman te ditur, mysliman dijetar e shkecetar , mysliman si te kohes se Pejgamerit te cilet bene zbulime te hatashme pere te miren e njerzimit si nga shkencat egzakte ( matematika ku nga ajo kohe njerzimi edhe sot i perdor numrat arab ,gjeometria , statika e arkitetura fizika , kimia ….etj ) ashtu edhe nga shkencat e pergjitheshme …myslimanet e kohes se Pejgamerit ishin inspirim per gjithe popujt e botes dhe kjo eshte arsyeja pse islami eshte i respektuar edhe sot.Qe nga koha kure u cfaq islami e deri sot na dolen shume ” dijetar e shkencetar ” qe shkruan me qindra tonelata libra mashtrimesh e genjeshtrash ne emer te islamit , Pejgamerit e Kur’hanit por qe keto libra skishin lidhje as me islamin e as me Kur’hanin.Qellimi i te gjithe ketyre “dijetareve ” mashtrues ishte qe te pervetsojne besimin islam dhe ne emer te ketij besimi te grumbullojne sa me shume ” besimtar ” rethe vehtes se tyre pra , tentim – perdorimi i besimit si instrument per nenshtrim.Besimi ne Krijuesin eshte apsolut kurse feja eshte si interpretuese e regulkave te ketij besimi.Manipulimi i qellimshem me keto regulla dhe regrutimi i sa me shume personave ne nenshtrimin e ketyre regullave eshte kerkese idioteske qe s ka lidhje me besimin ne Zot por, ka lidhje me nji kerkese primitive per nenshtrim pre e te ciles kerkese sot ka gjithnji e me shume viktima .Kete e tregojne edhe ngjarrjet e fundit ku ne Detin Mesdhe per cdo dite po mbyten nga 500-1000 refugjat , shumica e te cileve mysliman. Dhe ata nuke po mbyten shkaku pse jane mysliman por, shkaku se ishin dhe jane te manipuluar nga shume pseudo dijetar dhe pseudo shkencetar te padijshem te cileve , edhepse Allahu u fali pasuri te pafund nentoksore nga mungesa e dijes dhe mungesa e perdorimit te shkences , ate pasuri gjithmon e cfrytzuan te tjeret kurse ata si pronar legjitim te asaje pasurie mbeten te paditur dhe sot po mbyten ne Detin Mesdhe.Ne bote sote jetojne rethe 1.6 miljard mysliman dhe ne mesin e tyre ka vetem 4 dijetar te rangut botror me qmim Nobel ose , ne 400 miljon mysluman bie nji dijetar.Izraeli i ka 4.5 miljon jevrej kurse ne gjithe boten jetojne 15 miljon.Sot ne bote ka 29 dijetar jevrej me qmimin nobel ose perafersisht 2 dijetar me nam botror ne 1 miljon jevrej.Diferenca ne mese te popujve mysliman dhe popullit jevrej , sa i perket implementimit te dijes dhe shkences eshte 1:800 ose nese kete e shendrojme ne vite ateher i bie qe populli jevrej per arsye te perdorimit te shkences dhe aplikimit te dijes eshte 800 vite para popujve mysliman dhe , ky eshte nji fakt te cilin Mulla Shefqeti i papermirsueshem , me kryeneqesi primitive vazhdon ta injoroj sepse gjithnji gjen ne mesin e shqiptareve , shqiptar -torovola e te padijshem , qe per 100.000 € , ” i besojne “

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)
 2. haku thotë:

  Thohet se Kur’ani eshte Shpallje e fundit nga Allahu dhe se Muhamedi Profet i fundit. Ceshtja eshte tani:kush do ta udheheqe Shoqerine Islame? Po! kush do ta udheheqe fene Islame ne Shoqerine shqiptare? Ne nje miliarde musliman jane mbi 70 tarikate. E ne pese milion shqiptare dalin mbi 170 tarikate. Kjo nuk eshte ne rregull Doktor. Kjo eshte nje tollovi e tere ( nena ime thoshte HASHER-NESHER) ne edukimin fetar. Kishte me qene ne rregull cdo gje nese 70 ideologjite e ndryshme do zhvilloheshin ne menyre paqesotre-pa hanxhare ne fyt. Doktor Shefqeti e di fare mire se nje grusht prej 5 milione shqiptareve jetojne ne nje rajon me besime te ndryshme fetare. Per kete realizimi i ideologjise e cila nuk pelqehet nga te tjeret eshte problem. Problemet e tilla vec jane prezente. Ne rend te pare kemi krijuar hasmi ne mes vete muslimaneve. Nderkaq duhet llogaritur edhe prezencen e shqiptareve te krishtere. Edhe ata kane te drejte te dine se c’po ndodhe ne rajonin tone. Ne keso rastesh edhe xhihadi duhet te reduktohet sipas mundesive. Lejohet edhe me Kur’an. Tash me Allahu nuk interveno per gabimet ne strategji fetare. Per kete edhe me tutje vlene sureja El Kafirune. Duhet studiuar situaten e te kryhen veprimet. Muslimanet ne Ballkan mbijetojne vetem me paqe nderkombetare-ne bashkejetese me te tjeret. Bashkesite Islame te shqiptareve duhet te bashkohen ne nje Megjlise te perbashket dhe te trajtojne situaten e fese islame ke shqiptaret. Ndasite e pa nevojshme nuk na qojne askund ne te mire.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(1)
 3. kosovari thotë:

  Islami nuk e ka fort ne huj kombin, po shihet se as Shefqeti s ka gajle per shqiptarin. Pasha dinin e imanin ky s osht as shiptar e as muslimon. Hazreti Isa pat thon me dollare sfitohet ahireti. Hoxh ska do;;ar i jep tjereve. Allah, Allah e stakfurellah/

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(0)
 4. fery thotë:

  Edhe nuke eshte aq cudi e madhe qe 7 deputet te Parlamentit te Kosoves paskan marre nga 100.00 € nga Mulla Shefqeti per ideologjine e tije te kalbur sepse tani me u pa sheshit se lakmia gjithnji ka ngadhnjyer mbi arsyen dhe logjiken e shendosh.Bile , nga 100.000 € po me duken shume.Ka mundur Mulla Shefqeti ti bleje keta 7 horra edhe me nga nji makijato.Problemi shume me i madhe eshte se ku na i paska gjete ky hoxhe i degjeneruar 700.000 € .Cili eshte burimi dhe sherbimet intelegjente te Kosoves a jane ne dijeni per burimin e ketyre parave …nese jo ateher , vaj medet halli se ne cfare deregje kemi ardhe dhe ne cfare deregje do te biem me keta hoxhalkar qe japin dhe deputet qe shiten per 100.000 € por, edhe per nji luge hallve , pa as me te voglin problem
  Kure dikush eshte pa dore ose kembe, themi se eshte sakat.Kur dikush nuke flete, themi se eshte memec.Kure dikush nuk shefe, themi se eshte qorr dhe , kure dikush nuk degjon, themi se eshte i shurdher. Po si i themi kur dikush si Mulla Shefqeti dhe 7 deputetet e tij nuk kane tru…?
  A themi se ata dhe shume te tjere te ngjajshem si ata, e paskan vendin ne Shtimlje..?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...