Published On: 29 Janar, 2016

Mulla Osmani, eksplozivin në xhaminë e Drenasit e vendosi UDB-a serbe (Video)

  • Në oborrin e xhamisë Drenasit, u gjet një çantë me eksploziv, andaj rreth 500 persona që kishin ardhur në namazin më të rëndësishëm të javës ikën nga zona.

Vetë imami Osman Musliu, që njihet për sulme të kryera ndaj tij, thotë se për sasinë prej 1.5 të materiali shpërthyes mori vesh nga policia që kishte ardhur në xhami para tij.

Osmani thotë se dyshimet bien mbi secilin që e njeh ndërkaq nuk përjashton as mundësinë që sulmi të lidhet me kërcënimet që i kanë ardhur përmes rrjeteve sociale e sulmit të mëparshëm që i është bërë.

Por në një lidhje të drejtpërdrejt televizive me Klan Kosovën,  ky përmend edhe një adresë të dyshimtë.

“Ma së shumti dyshoj në shërbimin sekret serb se po të kishte ndodh kjo në Drenas shërbimi serb apo rus i kishte thënë Amerikës dhe botës se ja kujt i keni ndihmu’, tha Musliu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...