Published On: 26 Maj, 2016

Muhaxheri s’e di nëse e ka paditur Haradinaj

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri, ka thënë se nuk ka asnjë informacion për ndonjë padi të ngritur nga Ramush Haradinaj, edhe pse ai kishte paralajmëruar një padi ndaj Muhaxherit për shpifje.

“Mua nuk më ka ardhur asnjë fletë nëse më ka paditur, vetëm një letër nga avokati ku thotë se do të më padisin”, ka thënë Muhaxheri në “Rubikon” të KTV-së.

Ai ka refuzuar të flasë për kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe ka përsëritur atë që e ka thënë më parë.

“Unë kam thënë se persona të afërt me Aleancën janë dënuar për vrasje, s’kam thënë asgjë më tepër”, ka shtuar Muhaxheri.

Ai ka treguar se me Haradinajn flet ndonjëherë, por që s’janë takuar që ca kohë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...