Published On: 23 Maj, 2016

Muhaxheri: Mund të qeverisim edhe pa PDK’në, zgjedhjet e ardhshme i fitojmë lehtë (Video)

Kryetari i Komunës së Pejës që vije nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gazmend Muhaxheri, ka thënë se LDK’ja mund të qeverisë lehtësisht në Pejë pa partneritetin me Partinë Demokratike të Kosovës.

“Realisht në Pejë mundemi të vazhdojmë edhe vetë pa PDK-në”, ka thënë Muhaxheri në Zona B të Klan Kosovës, i cili ka shpjeguar se cilat janë qarjet mes tij dhe partneriteti me PDK-në në qeverisjen e Pejës.

“Partnerët nuk e kanë votuar rishikim e buxhetit, për të shikuar pjesë ku mundemi të investojmë, kemi menduar ta rrisim sasinë e buxhetit ku shkon në ndërtim të rrugëve dhe rritje të projekteve me ministrinë”.

“Partnerët kanë shkaktuar një tensionim në komunë dhe është dashur të merren disa masa për ta shtensionuar atë situatë. Ditët në vijim do diskutohet me partnerët se çfarë do të ndodhë me koalicionin”.


G. Muhaxheri

Sipas Muhaxherit çarjet eventuale me PDK-në në Pejë nuk e lëndojnë koalicionin e qendrës mes LDK-së e PDK-së.

“Nuk besoj që këto mosmarrëveshje mund ta lëkundin koalicionin në qendër, janë çështje shumë të vogla që të ndikojnë aq shumë”.

Kryetari aktual i Pejës ka deklaruar se ai do t’i fitojë edhe zgjedhjet e ardhshme në Pejë, madje bindshëm.

“Me punët e bëra këtë vit dhe më herët ne e kemi rritur numrin e LDK-së në Pejë dhe zgjedhjet e ardhshme do i fitojmë shumë lehtë”.

Ai ka thënë se partia e tij qëndron mirë edhe në komunat tjera të Kosovës dhe në ato që ka probleme do të shikohet se ku qëndrojnë ato probleme dhe si mund të zgjidhen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...