Published On: 4 Tetor, 2016

Muç Nano: Ja pse Edi Rama është sharlatan

Në një bisedë në studion e Tema TV, në emisionin e tij Zululand, gazetari dhe analisti Mustafa Nano e ka quajtur kreun e qeverisë, një sharlatan. E pranishme në studion e tij ka qenë edhe deputetja socialiste, Mimoza Hafizi.

Duke iu referuar deklaratave të kryeministrit Rama, të cilat ai i komentoi si shfryrje ndaj tij dhe atyre që dikur e kanë mbështetur dhe tani nuk e bëjnë më, analisti Nano tha:

“Kryeministri Rama si të thuash më kërkon mua të njëjtën mbështetje gjenuine. Po t’a jap tani për një rrethanë të kundërt. Mua do të më dukej vetja budalla po t’ja jepja. Pra, ai meqë unë nuk ja jap, jo vetëm unë, por edhe të tjerë, ai lëshon fyerje të tilla, për shembull dhe e ka me njerëz si puna ime: “A duhen dëgjuar sharlatanët politikë e mediatikë?”- Zoti Rama unë do të isha sharlatani më i madh, nëqoftëse do të kisha mbështetur edhe në këtë moment siç të kam mbështetur atëherë. Në këtë rast do të isha sharlatan. Në këtë rast nuk jam. Në këtë rast, kam frikë se jeni ju!”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...