Published On: 13 Janar, 2016

“MSN” nuk mjafton, Luis Enrique do një sulmues tjetër

Luis Enrique ka dëshirë të përforcojë sulmin e Barcelonës, pavarësisht se ka në dispozicion atë që mund të konsiderohet si treshja më e mirë sulmuese e historisë së futbollit, ose më saktë Lionel Messi, Neymar dhe Luis Suarez. “MSN” ka ka realizuar 122 gola në sezonin e kaluar me Barçën që ka fituar Champions League, La Liga dhe Kupën e Mbretit. Treshja ka qenë e pandalshme edhe në këtë sezon duke i siguruar klubit trofeun e Botërorit për klube në Japoni dhe duke siguruar me lehtësi kualifikimin nga faza me grupe e Championsit.

Aleix Vidal dhe Arda Turan kanë qenë dy përforcimet e fundit të klubit pasi periudha e pezullimit që FIFA i kishte vendosur katalansve në merkato ka skaduar. Gjatë konferencës për shtyp në prag të ndeshjes së kthimit të Kupës së Mbretit me Espanyol, Luis Enrique është pyetur se cili repart kishte nevojë për një përforcim. Ai është përgjigjur duke thënë se: “Në këtë moment do të thoja sulmi. Por do të ishte mirë të përforcoheshim në çdo repart. Por është e vështirë të bësh blerje në dimër sepse asnjë klub nuk do të humbasë lojtarët e rëndësishëm në mes të sezonit”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...