Published On: 23 Korrik, 2016

MPJ konfirmon vdekjen e tre kosovarëve në sulmin terrorist në Munich

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës që nga momenti i sulmit në Munich ka qenë në komunikim të vazhdueshëm me autoritetet e sigurisë dhe diplomatët e saj për të ndjekur nga afër tragjedinë, bëjnë me dije zyrtarë të kësaj ministrie.

“Konsullata e jonë ka konfirmuar këtë mëngjes me policinë gjermane dhe familjarët se tre të rinj shqiptarë kanë humbur jetën nga sulmi i mbrëmshëm në qendrën tregtare në Mynih. Të tronditur nga sulmi terrorist, MPJ shpreh ngushëllimet më të thella familjarëve dhe qëndron pranë tyre në këto momente të vështira për ta dhe gjithë komunitetin shqiptarë kudo në botë”, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

MPJ dhe Ambasada është në dispozicion të familjeve dhe të gjithë qytetarëve të Kosovës të prekur mbrëmë nga kjo ngjarje shokuese dhe e dhimbshme.

Ndërkohë, ministri Enver Hoxhaj, në profilin e tij në Facebook ka shkruar se ka mbetur pa fjalë nga sulmi ku humbën jetën edhe të rinj nga Kosova.

“Pa fjalë për humbjen e jetëve të të rinjve kosovarë në sulmin e mbrëmshëm terrorist në Mynih. Akt barbar që nuk zgjedhë moshë dhe etni. Jam me familjet në këto momente dhimbjeje”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...