Published On: 4 Shkurt, 2016

Mourinho shumë shpejt merr drejtimin e Unitedit

  • Trajneri portugez thuhet se është i gatshëm të nënshkruajë një marrëveshje me skuadrën angleze të Mancehster Unitedit dhe të marrë drejtimin e ekipit nga sezoni i ri i Ligës Premier.

Kështu së paku raporton televizion italian, Sky Sport Italia.

Trajneri portugez ka qenë i lidhur fort me një kalim në Old Trafford që nga shkarkimi i tij nga Chelsea, ndërsa spekulimet janë intensifikuar pas konfirmimit të Pep Guardiolës si trajner i ri i Manchester Cityt.

Nëse Mou do të merr drejtimin e skuadrës së Unitedit, atëherë do të rikthehet rivaliteti i vjetër mes portugezit dhe Guardiolës si në La Ligan spanjolle, kur Jose drejtonte Real Madridin, ndërsa Pep Barcelonën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...