Published On: 11 Shkurt, 2016

Mourinho nis “shopping”-un, 380 milionë euro për të sjell yje te Manchester United

  • Përflitet se në dispozicion të Jose Mourinhos do të jenë as më shumë dhe as më pak se 380 milionë euro. Kjo sasi parash do të shpenzohet për nënshkrime të nivelit më të lartë. 

    Ardhja e Pep Guardiolës në stolin e rivalëve të Manchester City nuk do të thotë asgjë tjetër, përveçse nxitje për një projekt të ri të “djajve të kuq”, i cili do të jetë edhe më ambicioz. Për këtë arsye, është zgjedhur për të zëvendësuar Louis Van Gaal portugezi i njohur, Jose Mourinho. “Special One” e ka marrë në konsideratë drejtimin e United, edhe për shkak se mund të përballet sërish me trajnerin katalanas. Me të gjitha këto argumente në tavolinë dhe punësimin e menjëhershëm të portugezit, Mourinho ka thënë në rrethin e tij të brendshëm se çfarë synon në të ardhmen.

  • Klubi ka shpenzuar shumë për lojtarë mesatar, kështu që tani qëllimi është të sjellë në “Old Trafford” lojtarë të sprovuar e shumë cilësor. “Daily Star”, në fakt, jep edhe kandidatët e parë: Neymar, Edinson Cavani, Thomas Muller, Paul Pogba dhe Raphael Varane. Disa emra që mund të bashkohen me “djajtë e kuq”, si dhe të tjerë, që kanë qenë të lidhur me Manchester United kohët e fundit (Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale).
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...