Published On: 11 Shkurt, 2016

Mourinho largon Matan e Fellainin nga Unitedi

  • Jose Mourinho raportohet se ka vendosur që Juan Mata dhe Marouane Fellaini do të shiten nëse ai zgjidhet në postin e trajnerit te Manchester United.

Spekulimet se 53-vjeçari do të bëhet trajneri i ri i Unitedit janë shtuar shumë kohëve të fundit, ndërsa tani kanë nisur raportimet edhe për planet e tij të transfereve.

Sipas “Daily Mail”, Mourinho ka vendosur qysh tani që të largojë Matan ose Fellainin për të përshtatur një formacion që atij i përshtatet.

Largimi i Matas nuk do të ishte befasi duke marrë parasysh se ai ishte shkaktar i largimit të 27-vjeçarit në vitin 2014 nga Chelsea.

Dy lojtarët ishin transferuar në Old Trafford në kohën e David Moyesit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...