Published On: 6 Shtator, 2016

Mot vjeshtor deri të enjten, mbrëmë pati erë e shi

Të reshurat e shiut që kanë filluar gjatë kësaj jave, pritet të vazhdojnë deri të enjten.

Kështu nga e enjtja, do të ketë ngritje të temperaturave dhe ndreqje të motit, raporton lajmi.net. Kështu parashikuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës i cili që nga e shtuna ka njoftuar se të hënën pasdite do të ketë çrregullim të motit i cili do të jetë tipik vjeshtor.

Nga anën tjetër, gjatë tërë natës ndërmjet të hënës dhe të martës ka pasur reshje të shiut.

 Këto reshje janë shoqëruar edhe me era të forta duke bërë që të ketë edhe thyerje të  mëdha të degëve të pemëve sikurse në rrugën “Xhemajl Prishtina” në Prishtinë, raporton lajmi.net.

Në ketë rrugë, gjatë natës është thyer dega e një bliri duke bërë që të bllokohet tërë rruga në afërsi të tregut.

IMG_3038-1-768x576

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...