Published On: 22 Gusht, 2016

Mot i lig sërish kërcënon Maqedoninë

Drejtoria Hidrometeorologjike e Maqedonisë paralajmëron se cikloni i cili po vjen nga Mesdheu mund të sjellë mot të lig, nga sot pasdite dhe në ditët në vijim, deri të enjten.

Në ditët në vijim do të ketë të reshura të rrëmbyeshme të shiut, vende-vende të përcjella me bubullima të rralla dhe me erë të përforcuar veriore.

Në shumë vende të reshurat do të jenë të rrëmbyeshme. Temperatura e ajrit të martën do të jetë për 10 gradë Celsius më e ulët, ndërsa nga e enjtja do të ketë rritje graduale.

Nga DPHM rekomandojnë në rast të paraqitjes së zbrazjeve elektrike të mos qëndrohet në vend të hapur dhe nën pemë.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...