Published On: 18 Shkurt, 2016

Mosmarrëveshje për NEWBORN, Fisnik Ismaili rreh gjoksin për meritat vetëm për vete (Video)

  • Punëtorëve të kompanisë, Metalteknika Asllani dikush u ka sjell ndërtimin e disa shkronjave gjigante, e aty janë gjithsejt 7 sosh, secila në lartësi prej 3 metrash dhe peshë 2 tonëshe.

Në fakt, këto janë pamjet e punimit të obeliskut Neëborn, që tash e 8 vjet e simbolizon Pavarësinë e Kosovës.

Ndërsa pronari i kësaj punëtorie, që  edhe i ka bërë xhirimet, tani e kujton kohën kur iu dorëzua kjo punë nga autori i monumentit, Fisnik Ismajli, duke thënë se ky i fundit donte shtatë germa të mëdha e për cka e si do të përdoren ai nuk kishte bërë të ditur, njofton Klan Kosova.

Por tani Hasim Asllani, në 8 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, dëshiron vetëm që qytetarët ta dinë se duart e kujt, idenë e Ismailit e bënë realitet.

Por është vetë autori, Ismaili, ai që këto ditë përmes llogarisë në Facebook, e ka akuzuar Asllanin se ia mori 11 mijë euro më shumë, se që duhej për punën e kryer, por që pronari i MTA këtë akuzë nuk po e pranon, njofton Klan Kosova.

Kronika e plotë e Klan Kosovës:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...