Published On: 30 Gusht, 2016

Mos Ramiz se t’mallkon varri i Qunit! Mos e voto demarkacionin!

Z. Ramiz Q. Kelmendit

Rugovasi im.
Bindjet tua politike jan vetem tuat aç sa asht edhe puna jote dhe fitimi yt në gjigantin tand “E T C” dhe s’ka pse e çka të ankohet askush.
Unë emnaku i babës tand ( pishtarit të arsimit ) të baj thirrje që të jeshë me malësorët tu dhe t’mos i deshpërosh me voten tande. Je Rugovas i lindun e i rritun dhe rrajët prap i ke lëshue aty n’trollin tand dhe Ne jemi krenar me Ty.
Ramiz:
E ke fuqinë e fjalës se je Magnat, prandaj në Rezidencen tande të erdhi Thaçi e do t’vinë edhe deputetet e Dukagjinit, ( po deshte Ti ) prandaj shfrytëzoje fjalën tua tregosh dhimbjet e katundarve tu Rugovas dhe t’vertetën e Çakorrit – histori që s’guxon të falet!
Mos e voto humbjen e tokës të cilës me aç pasion i knova e i shkrova, tokës se mbjellun me eshtnat e baballarve tanë.
Unë i madh jam vetem me Ty , por me Rugovas që të dyt jemi gjigant!
Mos Ramiz se t’mallkon varri i Qunit!

Çun Lajqi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...