Published On: 21 Qershor, 2016

Mos metsh me t’kajt Stambolli (Video+Foto)

 

Ozan Tufan runs away in delight after hitting a second goal for Turkey who were excellent on the night

Shpresat për Shqipërinë për kualifikim të mëtejshëm janë venitur shumë, për të mos thënë se janë tharë fare. Kombëtarja që shpresohej se do ta zgjaste ëndrrën e Shqipërisë për kualifikim në eliminime, apo në 1/8 e finales, vetë ia shuajti. Turqia fitoi, siç shpresonin shqiptarët, por e dha një gol më tepër se që duhej, në vend të një fitoreje minimale, ajo shënoi dy herë, dhe ky goli ‘I tepërt’, e nxori Shqipërinë nga garat, dhe shpresat ia krijoi Turqisë, vetvetes. Shqiptarët edhe njëherë ia pan sherrin Turqisë, pra ende vlen, ‘Mos metsh me t’kajt Stamolla’.

Golat për Turqinë i shënuan Yilmaz dhe Tufan.

SHQIPTARI.EU

 

Tufan fires a brilliant effort into the top right hand corner as Turkey will have to wait on other results to see if third will be enoughTurkish teenager Emre Mor (right) was brilliant for his country and set up the first goal and was a menace throughout Borek Dockal of Czech Republic tackles Barcelona and Turkey midfielder Arda Turan as the Czechs looked to get a foothold in the gameThe Arsenal goalkeeper gets to the ball ahead of the striker as Turkey made much of the early chasing in the opening 45 minutesThe Turkey players line up prior to kick-off ahead of their Group D clash with Czech Republic in LensCzech Republic players line up for a team photo ahead of their Group D clash with Turkey on Tuesday evening 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...