Published On: 26 Janar, 2016

Mos e hidhni lëvozhgen e qepës, ajo është çudibërëse

Gjithmonë e kemi hedhur lëvozhgen e qepës duke e konsideruar sit ë padobishme, por këtë nuk duhet ta bëjmë më.

Lëvozhga e qepës i sjell përfitime shëndetit.

Sipas studimit më të fundit, ajo është e pasur me flavonide, veçanerisht kuercetin. Lëvozhga e qepës nuk është e ngrënshme por po ta zieni në ujë dhe më pas ta shtoni në gjellë.

Gjithashtu lëvozhga e qepës rekomandohet për kruarjet dhe problem të tjera të lëkurës. Ekstrakti i qepës gpo ashtu përdoret si product bukurie. Nëse doni flokë më të butë dhe të lëmuar, përdorni lëng qepe.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...