Published On: 3 Shkurt, 2016

Mos e hidhni lëvoren e kivit, ja përse mund ta përdorni

Përveçse është një frut me shumë përfitime shëndetësore, kivi mund të përdoret edhe si maskë kundër rrudhave.

Këtë mund ta bëni duke me një maskë duke bërë kremin nga një kivi dhe me pak kos.

Aplikoni në fytyrë një shtresë të trashë dhe lërëni të veprojë për pak minuta, më pas shpëlajeni mirë fytyrën.

Lëvoren e kivit nuk duhet ta hidhni në këtë rast sepse ka tri herë më shumë antioksidantë sesa brendësia dhe vepron si një mjet i fuqishëm kundër alergjive, infeksioneve por edhe tumoreve.

Lëvorja e kivit është ilaç kundër baktereve siç janë stafilokoku dhe E.coli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...