Published On: 22 Janar, 2016

”MORTAJA E KUQE” (Video)

Pëllumb Lamaj

 

‘Unë nuk e di se deri në ç’pikë duhet besuar një i kuq”(komunist). Kështu do të shkruante dekada përpara nobelisti i shquar John Steinback në romanin ”MORTAJA E KUQE”. Po shoqërisë shqiptare edhe sa dekada të tjera do ti duhet të mësoj këtë të vërtetë të hidhur? Po atyre qindra e mijëra qëndrestarëve që u persekutuan e u sakatuan burgjeve e internimeve edhe sa kohë do tu duhet për tu bashkuar në një front kundra kësaj mortaje…? Të burgosur e qëndrestarë Juve që s’ju ka lënë fuqia Po s’u bëtë një ditë bashkë S’ju ndihmon as Perëndia. (Shqiptari.eu)

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. ZARIF BAJRAMI thotë:

  pershendetje the respeke un jam pronar i firmes habib-tuerizam nga gostivari un kur skamar roga shteti un kam then roga kapasur trithjet puntor partit reketar tekuruptura kriminalizuara me bandat teveta qe bejn krime the ne europ psendoth kjo partit politike paradite jan pro amerikan pasdite jan pro ruse deri oretvona tenates se blethin reketin keto jan trathtar me argumenta teqitha dekleratat ika berlinit kumunizmi deminon the ne maqedoni the ne kosov qitha partit politike uqendruan si demokrat apunet ikan kriminale the teroriste me punet mateflliquna the asht krijue kriminali imath sllavo shqiptare respekt por kurtejem maqet dotjujapi iformata tesakta me perqithsi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. SIRJUS HALILIa thotë:

  Vellezer shqiptar kanceri murtaja dhe pacavura e shkaterimit dhe percarjes se te djathtes shqiptare ka nje emer dhe ky eshte krye pacavura spiuni i sigurimit te shtetit Sali Berishovic kartopeceta e Ramiz Aliagovicit dhe vet Ramizi kartopecet e U D B jugosllave zbatues perfekte te planit te Gorbacovit ne Katovic te Polonis

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...