Published On: 29 Janar, 2016

Morata sa i madh, i plotëson ëndrrën tifozit (Foto)

  • Pas fitores të Juventusit 3-0 kundër Interit, një tifozi bardhezi i është plotësuar dëshira.

Djaloshi pas fitores shkoi në një lokal në Torino dhe porosit një picë dhe kishte veshur fanellën e idhullit të tij, Alvaro Morata, i cili sapo kishte shënuar dy gola.

Pas pak minutave tifozi i cili quhej Gianmarco e sheh se kamerierët po lëviznin shpejt dhe i pyeti se çfarë po ndodh.

Në lokal për të festuar po vinte Morata, pas një paraqitje fantastike që kishte.

Morata e sheh djaloshin me fanellën e tij dhe i afrohet, e pyet për emrin dhe e dërgon një shokë për të marrë fanellën që e kishte veshur gjatë ndeshjes për t’ia dhuruar Gianmarcos. Ai i dha edhe një autograf.

Nuk mbaroi me këtë. Pasi që djaloshi u emocionua shumë e ftoi të rrinte me të dhe miqtë e tij në tavolinë.

“Isha në një ëndërr. Unë po flisja me Alvaron sikur e kisha shok. Ai më dha edhe numrin e tij nëse kisha nevojë për ndonjë gjë. Ai ishte shume i përulur. Për te mbase ishte diçka e thjeshtë, por për mua është historia e jetës time”, ka thënë tifozi Gianmarco.

Morata me këtë ka treguar se është një njeri fantastik para se të jetë një futbollist. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...