Published On: 26 Prill, 2016

Morata dhe Cuadrado frikësojnë Juventusin

  • Giuseppe Marotta, drejtori i përgjithshëm i Juventusit, ka bërë të ditur se mbajtja e Alvaro Morata dhe Juan Cuadrado do të jetë shumë e vështirë

Drejtuesit e kampionit të Italisë, Juventusit qysh tash kanë nisur të mendojnë për sezonin e ri. Përveç përforcimeve, ekipi bardh e zi po synon t’i mbaj në skuadër edhe Alvaro Moratan dhe Juan Cuadradon

Por, drejtori i përgjithshëm i Bianconerëve, Giuseppe Marota ka konfirmuar se mbajtja e Moratas dhe Cuadrados do të jetë shumë e vështirë, përcjell Express.

Cuadrado është i huazuar nga Chelsea deri në fund të sezonit, derisa Real Madridi e ka mundësin që ta rikthej Marottan në Santiago Bernabeu për 30 milion euro.

“Mbajtja e Moratas do të jetë e vështirë. Do të jetë më e lehtë ta marrim Domenico Berardin nga Sassuolo. Një nga objektivat tona kryesore do të jetë që ta mbajmë Alvaron. Por kjo do të jetë një marrëveshje e komplikuar që nuk është në duart tona. Alvaro është i lumtur këtu. Ai ndjehet si në shtëpi në Juventus”, ka deklaruar Marotta.

“Ne nuk kemi zhvilluar bisedime me Chelsea ende për Cuadradon, por do të jetë një marrëveshje e ndërlikuar, ashtu si me Morataj. Juan ka qenë i rëndësishëm për ne, por ai është vetëm i huazuar”, ka theksuar ai. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...