Published On: 20 Gusht, 2016

“Monstra i Vlorës” do të vlerësohet nga 5 mjekë

Jorgo Zani, 30-vjeçari që masakroi nipin e tij 12-vjeçar në Palasë të Himarës, do të vlerësohet psikologjikisht nga 5 mjekë.

Gjykata e Vlorës vendosi arrest me burg për Zanin dhe gjendja e tij psikologjike do të vlerësohet me një komision ekspertësh me 5 mjekë nga Tirana.

News24, duke iu referuar burimeve, raporton se ka dyshime që Jorgo Zani të ketë çrregullime instiktesh apo të jetë i sëmurë mendorë.

Dyshohet se rasti i tij është unik në Shqipëri dhe sipas ekspertëve nevojiten studime. Kjo pasi, Jorgo Zani ishte i qetë në seancën gjyqësore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...