Published On: 5 Korrik, 2017

Monika kërkon falje: “Na falni që heshtëm kur Rama mbushte Shqipërinë me drogë”

Që në fjlën e saj të parë si kryetarja e re e LSI,së, Monika Kryemadhi i ka filluar me një “mea colpa” për pjesmarrjen 4 vjeçare në koalicion me Rilindjen. Ajo ka kërkuar falje për drogën koncesionet, oligarkët reformën në arsim etj, duke pretenduar se LSI duhet të kishte folur më parë dhe jo të preokupohej më shumë për respektimin e marrëveshjes me Ramën sesa për interest e Shqiptarëve. “Unë kërkoj falje se nuk folëm qartëpër plantacionet e drogës. Unë kërkoj falje që nuk e ngritëm zërin sa duhet për koncesionet, për të cilat mund të kishim bllokuar edhe parlamentin. Unë kërkoj falje për mosdenoncimin sa duhet të oligarkëve që Rama i përdori për t’i mbyllur gojën çdo medieje”. Në mes subjekteve që duhet të kërkonte ndjesë Kryemadhi ka renditur edhe reformën në arsim, masat selective poër mbledhjen e të ardhuarave për energjinë ndërkohë që ajo ka përmendur si suksese të LSI-së pengimin e importit të plehrave dhe planit të Ramës për të kapur drejtësinë.(Lapsi.al)

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...