Published On: 26 Maj, 2016

Momenti kur u dogj vetura e avokatit të popullit në autostradën “Ibrahim Rugova” (Video+ Foto)

Pak më parë një veturë zyrtare është përfshirë nga zjarri në autostradën “Ibrahim Rugova”, përkatësisht në Duhël.

Gazeta Express ka kontaktuar me Policinë e Kosovës të cilët e kanë konfirmuar se kjo veturë zyrtare është vetëndezur.

Përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar dhe në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet policore dhe zjarrfikësit.

Gazeta Express mëson se vetura zyrtare është e avokatit të popullit, Hilmi Jashari’t./Gazeta Express/

(E plotësuar ) Qendra operative në Prizren nëpërmjet  telefonit njofton se në orën 17:55 në Autostradë- në  afërsi të rajonit Duhël -për arsye të pa njohura është përfshi nga zjarri një veturë zyrtare -vetura “Hundai” me targa lokale.

Informata është konfirmuar me telefon edhe nga Njesia e Autostradës sipas të cilës zjarri ka shpërthyer në lëvizje vetëvetiu. Nuk raportohet për lëndime, ndërkohë që zjarri është lokalizuar. Njesitet policore dhe zjarrfiksat kanë dalur në  vendngjarje./Gazeta Express/


vetura zyrtare

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...