Published On: 22 Mars, 2016

Momenti kur Raul Castro përbuz Amerikën, se përqafon Presidentin Obama (Video)

  • Takimi historik në mes të Presidentit amerikan Barack Obama dhe atij të Kubës Raul Castro përfundoi me një moment interesant kur krahu i Obamas mbeti i varur pasi Castro duket se nuk i riktheu përqafimin liderit amerikan.

Dy liderët po përfundonin konferencën për shtyp, ku treguan se nënshkruan disa marrëveshje që përfshinin bashkëpunimin dhe investimet ekonomike në mes të dy vendeve, kur ndodhi ky moment.

via GIPHY

Obama është Presidenti i parë që viziton Kubën në 88 vjet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...