Published On: 26 Shkurt, 2016

Momenti kur policia pengon përplasjet e protestuesve dhe përkrahësve të Thaçit (Video)

Në afërsi të zyrëve të PDK’së, disa simpatizantë të kësaj partie me flamuj në dorë kanë dalë për të festuar. Në ato momente, forcat e Policisë së Kosovës kanë bllokuar këtë pjesë duke ndalur përplasjen mes protestuesve dhe përkrahësve të Thaçit.

Aty është parë edhe Shpresa Rama, kryetare e Rinisë Demokratike e cila ka tentuar t’i ndalë disa nga simpatizantë.

Në lidhje me këtë, ajo ka thënë: “Ka qenë thirrje që qytetarët të festojnë në shtëpitë e tyre. Por ne do të kemi pesë vite festë me Thaçin President”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...