Published On: 9 Janar, 2016

Momenti kur polici rrëzon për toke një protestues në ikje (video)

Policia gjatë ditës së sotme është përballur me një dhunë në ashpër nga protestuesit që ishin thirrur për të protestuar për rrëzimin e qeverisë.

Ndonëse protesta ishte thirrur paqësore dhe kishte përfunduar e tillë nga organizatorët, një grup protestuesish, kryesisht të moshave të reja, kishin nisur hedhjen e koktej molotovit dhe gjësendeve të forta në drejtim të ndërtesës së qeverisë dhe zyrtarëve policorë.

Policia kishte qëndruar rreth gjysmë orë pa ndërmarr asnjë veprim derisa protestuesit sa vinin e bëheshin më të dhunshëm, raporton Koha.net.

Më pas, policia nisi aksionin për largimin e turmave nga sheshi dhe me këtë rast situata eskaloi edhe më tutje.

Protestuesit u shpërndanë në shumë rrugica, mirëpo edhe Policia ishte gjithandej dhe u përkujdes që kryesit e veprave të kapeshin.

Në një video që i ka dërguar shikuesi B. Bajrami emisionit Interaktiv të KTV-së, shihet se si një polic vrapon me shpejtësi të madhe dhe kap një protestues që po provonte të ikte nga vendi i ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur përball Bankës Qendrore të Kosovës në Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...