Published On: 1 Shtator, 2016

Momenti kur kuzhinieri shurdhohet për disa minuta, pasi shijon makaronat më të djegësa në botë (Foto/Video)

Një kuzhinier britanik që ka mundur të hajë makaronat e djegës që ishin mbi 4 mijë herë më të djegës sesa sosit me speca, për disa minuta kishte mbetur i shurdhër pasi kishte përfunduar pjatën plotë me makarona.

Ben Sumadiwiria 22-vjeç nga Londra, këtë “specialitet” e kishte shijuar gjatë një udhëtimi në Xhakarta të Indonezisë, transmeton Telegrafi.

“Makaronat e vdekjes” përgatiten me 100 lloje të sosëve të djegës, që konsiderohen të jenë mbi 4.000 herë më të djegës sesa Tabasco.

Por pasi që futi në gojë lugën e parë, ai filloi të djersitet, të ndjejë marramendje dhe të kërkojë ujë të ftohtë, por as uji nuk i kreu punë kur për dy minuta humbi dëgjimin nga të djegësit. /Telegrafi/

2

3

4

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...