Published On: 30 Tetor, 2016

Momenti kur kamioni me peshë 108 ton shemb urën në Itali (Video)

Ky është momenti kur një kamion ka rënë në mbikalimin e superstradës Milano-Lecco në Itali. Nga incidenti fatal ka humbur jetën 68 vjeçari Claudio Bertini, një mësues fizike në pension ndërsa 4 persona kanë mbetur të plagosur, mes tyre edhe një fëmijë 12 vjec

 Shkak për shembjen e urës sipas mediave italiane është bërë ngarkesa tej normave e kamionit. Pesha e kamionit ishte 108 ton dhe nuk kishte autorizim për të kaluar në atë mbikalim. Pas incidentit fatal, ministri italian i Infrastrukturës dhe Transportit, Graziano Delrio, ka ngritur një komision hetimor mbi ngjarjen.

LEXO:  Linda Morina i këndon Sali Berishës live tek Çani
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...