Published On: 25 Prill, 2017

Moment i pabesueshëm/ Koka e bebes del nga barku i nënës gjatë operacionit (VIDEO)

Në këtë video tregohet momenti i pabesueshëm kur koka e një bebeje del nga barku i nënës në mënyrë natyrale gjatë operacionit cezarian.

Kjo video e mrekullueshme është filmuar në Venezuelë.

Procedura njihet si lindje cezariane e “butë”, pasi mjekët bëjnë një prerje të vogël në barkun e gruas e cila ishte gati për të lindur.

Bebja mundi të dilte vetë nga barku i nënës pa asnjë shtytje.

Që nga momenti që u postua në Instagram, javën e shkuar, klipi ka mrekulluar më shumë se 15 mijë shikues.

Kjo procedurë zgjat zakonisht 4 minuta dhe bebet e lindura me prerje normale cezariane pasi dalin nga barku i nënës e kanë të vështirë të ambientohen me ajrin që i rrethon.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...