Published On: 8 Shtator, 2016

Molliqaj: “Zajednica” dhe Demarkacioni kanë vdekur!

Sekretarit organizativ i Lëvizjes Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj tha se çështja e Demarkacionit me Malin e Zi dhe “Zajednica” kanë vdekur.

Sipas tij, të dy këto marrëveshje të tilla siç janë, mbeten të pakalueshme, transmeton gazetablic.com

“Zajednica dhe Demarkacioni janë të vdekura me formen qysh janë aktualisht”, tha Molliqja në emisonin “Click” të RTV21.

Ai vlerësoi se tanimë edhe Kryeministri Isa Mustafa, e ka kuptuar që Demarkacioni është në dëm të Kosovës.

“Në fund të debatit të 3 gushtit, Isa tha se marrëveshja është në rregull dhe e caktoi 1 shtatorin seancë për Demarkacionin, por në atë ditë, atë e largoi me dy arsye se situata nuk është e qetë shkaku i protestës së qytetarëve dhe mungesës së Listes Serbe në Kuvend, e sot shkoi dhe u takua me rugovasit për t’i marrur mendimet e tyre lidhur me çështjen”, tha Molliqja. / Gazeta Blic
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...