Published On: 6 Prill, 2016

Molliqaj: Të gjithë po sillen rreth PDK-së për pushtet

Aleancë e re për Vetëvendosjen është propozimi i sekretarit organizativ të saj, Dardan Molliqaj dhe jo ndryshim i ideologjisë së subjektit.

Sipas tij, fajtori kryesor për dështimin e përpjekjeve për të rrëzuar pushtetin është vetë interesi për pushtet që kanë partitë tjera.

“Të gjithë po sillen rreth PDK-së për pushtet”, ka thënë Molliqaj në emisionin “Rubikon”.

Gazetari Arben Ahmeti ka kundërshtuar vazhdimisht mundësinë që, sipas tij, është ndryshimi i Vetëvendosjes dhe vetë opinioneve të Dardan Molliqajt.

Ai ka thënë se Albini paska humbur një aleat, duke iu drejtuar Molliqajt.

“Ne nuk jemi aleatë. Ne besojmë në ideologji të njëjtë”, u kundërpërgjigj Molliqaj.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Fadil thotë:

  TURPET S´ PASKAN BRIRË!
  Turpet s´paskan kanë brirë!
  As tradhtia, brirë nuk paska!…
  Po rrokulliset kështu, -botë e padrejësive!
  E pamëshirë, e pështirë!
  Kur popullin po e sundojnë,
  Urithë, gjarpinjë, hutinjë e laraska!…
  7 Prill, 2016

  RROFTË VV!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...