Published On: 2 Mars, 2016

Mohimi i vizave/ A do të shqiptojë ambasari Lu edhe emrat e politikanëve të korruptuar?

Nuk është hera e parë që Ambasada Amerikane refuzon vizat hyrëse për zyrtarët shqiptarë. Një nga këta emra që janë lakuar shpesh në media si i refuzuar për të shkelur Amerikën, është edhe kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, si edhe deputetit Tom Doshit. Ku të dyve u është refuzuar njëherë viza, për ta fituar këtë të drejtë në një rast të dytë. Ndërkohë që në muajin mars të vitit 2015, 2 deputetë të Partisë Socialiste, përkatësisht Tom Doshi, Pjerin Ndreu dhe ai i KristianDemokrates Mark Frroku, u hoqën nga lista e shoqatës së Miqësisë SHBA-Shqipëri. Ajo që pritet të mësohet tashmë është nëse pas listës së gjyqtarëve të korruptuar, që u është refuzuar hyrja në Amerikë, a do të ketë një listë të tillë, edhe me emra konkretë politikanësh të korruptuar? Mos duhet të presim sërish një video nga Donald Lu, për ti paraprirë një tjetër spastrimi, tashmë edhe në një rang më të lartë, të paprekur më parë?

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...