Published On: 5 Maj, 2016

Mogherini viziton sot Kosovën

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, qëndron sot në Prishtinë.

Mogherini pritet të flasë në një seancë solemne të Kuvendit të Kosovës.

Vizita e saj vjen një ditë pasi Komisioni Evropian i ka propozuar Këshillit të Bashkimit Evropian dhe Parlamentit Evropian heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...