Published On: 5 Maj, 2016

Mogherini para deputetëve: Krenare që po ju shoh të bashkuar para Evropës

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini u është drejtuar deputetëve të Kuvendit të Kosovës duke i falënderuar për pritjen që iu është bërë si dhe për bashkëpunimin që Kosova ka Bashkimin Evropian.
“Kjo është një ditë e rëndësishme për Kosovën, nuk dua ta marr unë gjithë lavdinë për pranimin në UEFA por dje arritëm një hap të rëndësishëm duke ju falënderuar juve për punën që keni bërë së bashku me ne”, ka thënë Mogherini.
Tutje ajo ka thënë se është e lumtur që i sheh të gjithë deputetët të bashkuar para Evropës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...