Published On: 3 Maj, 2016

Mogherini do ti drejtohet qytetarëve të Kosovës të ejtën

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa të enjten do të takojë në Prishtinë përfaqësuesen e Lartë për Punë të Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Gjatë takimit, Mustafa dhe Mogherini do të diskutojnë për proceset euro-integruese të Kosovës dhe do t’iu adresohen qytetarëve të Republikës së Kosovës.

 Ndryshe, ditë më parë u konfirmua se Kosova ka plotësuar të gjitha rekomandimet që Komisioni Evropian ia kishte parashtruar në mënyrë që të fitojë liberalizimin e vizave.

Kosova pritet të mërkurën të marrë rekomandimin për liberalizimin e vizave, me të cilin qytetarët e Kosovës do të mundë të lëvizin lirshëm në shtetet e Bashkimit Evropian. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...