Published On: 1 Prill, 2016

“Modricin do ta transferoja në Barcelonë”

  • Deco, ish mesfushori i Barcelonës, beson se Luca Modric do të përshtatej shumë në skuadrën e Barcelonës

Mesfushori i Real Madridit, Luca Modric do të ishte futbollistë ideal i Barcelonës. Kështu mendon ish anëtari i ekipit nga Camp Nou, Deco.

Modric, i cili u transferua në Santiago Bernabeu nga Tottenhami në vitin 2012, të shtunën do tëp zbres në Camp Nou për ta zhvilluar El Calsicon.

“Unë do ta transferoj Modriëin në Barcelonën”, ka thënë Deco për Diario Ara, përcjell Express.

“Stili i tij i lojës do të ishte një përshtatje e përsosur për Barcelonën. Ai është një lojtar si Xavi dhe Iniesta”, ka theksuar ai.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...