Published On: 14 Janar, 2016

Moblizohet Opozita: Të shtunën takimi i radhës për protestat e ardhshme!

Të shtunën, të gjitha strukturat e tri partive opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën do të takohen në Prishtinë. Portali Indeksonline merr vesh se takimi do të mbahet të shtunën në orën 13 në Sallën e Kuqe.

“Ky takim është në vazhdën e aktiviteteve të opozitës së bashkuar për të vazhduar kundërshtimin me sjelljen e qeverisë karshi dy marrëveshjeve, Asociacionin dhe demarkacionin”, ka thënë një burim brenda opozitës.

Në këtë takim pritet të merret vendimi edhe për datën e protestës së re të tri partive opozitare.

Deri më tashti ende s’ka një njoftim të opozitës për këtë takim por të tre liderët e opozitës kanë treguar disa herë vendosmërinë që do të vazhdojnë me protestat kundër Qeverisë PDK-LDK.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...