Published On: 11 Prill, 2016

Mobilizimi i AAK-së kundër Vetëvendosjes, sa do të arrijë të mbledh protestues?

  • AAK’ja e Ramush Haradinajt po vazhdon mobilizimin për protestën e thirrur nga kjo parti me 14 maj, kundër marrëveshjeve dhe qeverisë. Deri me tash, dy partitë tjera opozitare VV e NISMA nuk kanë konfimruar se do ti bashkohen kësaj proteste të thirrur vetëm nga AAK’ja. Madje, partia e Visar Ymerit ka dalë edhe kundër thirrjes së saj, pa u marrë vesh bashkërisht.

Megjithatë, Ramush Haradinaj, një muaj para kësaj proteste, ka nisur organizimin e saj. Ai, sot ka mbledhur edhe Këshillin Drejtues të AAK’së për tu mobilizuar për 14 maj, shkruan Gazeta Express.

Këtë e ka bërë të ditur Shefi i Grupit Parlamentar të kësaj partie, deputeti Pal Lekaj.

“Sot në takimin e Këshillit Drejtues të AAK-së u diskutua për mobilizimin e protestes së radhes që do të mbahet me 14 Maj në Prishtinë. AAK-ja po punon për të mirën e vendit”, ka shkruar Lekaj në facebook, derisa ka shpërndarë edhe fotografi nga takimi i mbajtur të hënën. /GazetaExpress/.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...