Published On: 30 Janar, 2016

Mjeti eksplodues në xhaminë e Drenasit s’kishte detonator

Policia e Kosovës ka dhënë detaje tjera lidhur me mjetin e dyshuar eksplodues në xhaminë e Drenasit. Sipas Policisë, mjeti i dyshuar eksplodues nuk ka pasur mjete inicuese për eksplodim, pasi që nuk ka pasur detonator.

Policia thotë se njësia për trajtimin e materieve eksplozive-deminim e PK-së në mënyrë të kontrolluar ka bërë tërheqjen e mjetit eksplodues të llojit “TNT” me peshë 2.2 kg.

Mjeti eksplodues ishte i vendosur brenda rrethojës së xhamisë, konkretisht në një çantë ku shiheshin disa tela dhe një pllakë metalike.

Njësitet përkatëse policore janë duke hetuar të gjitha detajet lidhur me rastin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...