Published On: 8 Janar, 2016

Mjerani Qerim Kelmendi e fyen për së vdekuri Rugovën, e quan “coftani”

A është normal ky njeri, që e urren kaq shumë për së vdekuri presidentin e shqiptarëve Ibrahim Rugovën, që vdiq në mandatin e dytë të pasluftës, dhe gati në dy mandate para luftës. Ai merr guximin ta fyej Rugovën të vdekur! Në njërin e quan “coftan”, ndërsa në tjetrin “lavatriqe”.

Më poshtë mund ti lexoni disa nga komentet e tij të bëra në fb.

“Qerim Kelmendi: Ibrahim Rugova është përgjegjës indirekt për shumë masakra, sepse u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos i bashkohen UÇK-së, i ka pengue me mijëra vullnetar, të cilët kanë besuar në xhepin magjik të këtij coftani/ Nganjëherë je bashkëfajtor edhe nëse nuk e jep ndihmën e parë dhe konsumon vepër penale nëse rri duarkryq dhe shef si po të vritet populli yt. Rrini urtë, uleni kokën dhe jetoni me atë ndërgjegje të vrarë…”, shkruan Qerim Kelmendi në fb.

Qerim Kelmendi: “Ibrahim Rugova eshte shendrruar ne Lavatriqe, qe u`a pastron biogrfin atyre qe i kane sherbyer Serbise, atyre qe kane sabotuar luften, atyre qe nuk i jane pergjigjur thirrjes per mobilizim, atyre qe biologjikishte kane lidhur smotana dhe frigacaka. Ne nuk po e gjykojme askend pse nuk ka kryer detyrimin moral qe ka, per te luftuar per vendin e tij, ndersa ju qe keni dhuruar besimin tuaj tek nje pacifist i turbullt, te pakten mbyllni gojen e mos ofendoni”.

“Ata qe identifikohen me ate perjudhe te Rugoves, kur ishim te okuppuar nga serbia, ata e njollosin veten, nuk e di pse e njollosni veten duke e mbrojtur rugoven e asaj perjudhe. Njollat ju mbeten ketu dhe nuk i shlyni dot, andaj shifni punet e juaja”. /Shqiptari.eu

qerimi1qerimi2qerimi3

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...