Published On: 4 Qershor, 2016

Mjeku kosovar bëhet pjesë e Juventusit (Foto)

Të rinjët e Juventusit tani do të mund ti asistojë në ndonjë rast lëndimi një kosovar.
Mjeku 27-vjeçari  David Kurti ka studiuar në Universitetin e Perugias në Itali dhe më pas ka vazhduar për të punuar aty.
Kurti, nëpërmes llogarisë së tij në Facebook, ka treguar se është zgjedhur mjek zyrtar i Juventusit.

“Të dashur miq, po e ndaj me ju gëzimin e radhës: sot morra lajmin që unë jam zgjedh të jem doktor official i Juventusit youth soccer camp (8-16 vjet)”, ka shkruar ai.

David Kurti është nipi i poetit të njohur kosovar, Mirko Gashi.

auto_mjekuu-111465020791
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...