Published On: 25 Maj, 2016
Bota |

Mjeku anglez braktis familjen për t’iu bashkuar ISIS-it

Mjeku me nënshtësi angleze ka braktisur familjen e tij për t’iu bashkuar Shtetit Islamik në Siri.

Issam Abuanza, në rrjetin social ka postuar imazhe shqetësuese. Ai paraqitet me rroba të kirurgëve ndërsa në krah mban një armë, transmeton koalb.com.

 Besohet që ai është një ndër mjekët e parë që i është bashkuar grupit terrorist, pasi braktisi gruan e tij dhe dy fëmijët në Sheffield në vitin 2014.

Në një postim në Facebook, ai shihet në një video duke e keqtrajtuar një pilot jordanez, i cili më pas u dogj i gjallë nga Shteti Islamik.

“Unë do doja që trupi i tij të digjej më ngadalë, në mënyrë që të kishim mundësi ta ‘trajtonim’ prap”, është shprehur ai.

Në përgjigje të sulmeve të Charlie Hebdo, ai shkroi: ‘Falenderimi i takon Zotit për këtë akt. Zoti vret armiqtë e tij, qofshin ushtarakë apo civil, burra, gra dhe fëmijë”.

Motra e tij, e pyetur nga BBC se ndjehen familja e tij, është shprehur se ‘familja nuk do t’ia falë kurrë atë që ka bërë’.

Abuanza ka kaluar shtatë vite duke punuar për mjekësinë emergjence pasi kishte fituar lincensën në në Britani të Madhe në vitin 2009.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...