Published On: 15 Prill, 2016

Mjeko-ligjore – Dy pilotët u vranë me goditje në qafë dhe mbytje në ujë!

  • 9 ditë pas rrëzimit të helikopterit në liqenin e Shkodrës ku humbën jetën 2 pjesëtarë të ekupiazhit dhe mbeti i plagosur një i tretë, ekspertet mjeko- ligjor kane dorëzuar ne prokurori raportin për shkakun e vdekjes së dy pilotëve.
  • Sipas autopsisë piloti Donald Hoxha ka gjetur vdekjen si pasojë e një goditje në qafe, ndërsa Floran Delia ka  humbur jetën si pasojë e mbytjes.

Si pasojë e dëmtimit frakturës cervikale, Donald Hoxha humbi jetën, ndërsa piloti i dytë Delia për shkak të mbytjes, pasi nuk ka mundur të dalë për shkak se ishte lidhur me rripat e sigurimit.

Nga këqyrja e helikopterit si dhe nga dëshmitë dyshohet se shkaku i rënies mund të jetë një gabim njerëzor i pilotëve gjatë manovrave.

Kjo e përcaktuar edhe nga mënyra se si ka rëne helikopteri, të cilit gjatë goditjes i është thyer pjesa e pasme e cila i ka mundësuar ushtarit profesionist të shpëtojë duke notuar.

Helikopterit i është shkëputur bishti i tij nga përplasja.

Pikërisht në hapësirën e krijuar nga kjo shkëputje ka dalë ushtari i plagosur Gerald Baramuça. Oficerët e policisë gjyqësore pritet ta marrin përsëri në pyetje, pasi herën e parë ai deklaroi se nuk mbante mend asgjë nga ajo çfarë kishte ndodhur.

 

LEXONI edhe: 

http://www.shqiptari.eu/fejton-ekskluziv-dy-dekada-i-mbajtur-ne-sirtar-nga-vrasja-e-kolonelit-ahmet-krasniqi-krimet-dhe-deshtimet/

http://www.shqiptari.eu/video-per-kosoven-qe-po-cmend-serbet-ne-internet-dy-video-foto/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...