Published On: 28 Maj, 2017

Mjekët nuk do t’ua thonë kurrë, ky ilaç shëron artritin dhe osteoporozën

Artriti dhe osteoporoza janë probleme shëndetësore që prekin kryesisht gratë pas menopauzës. Ka disa alternativa me të cilat ju mund të kuroni këtë problem me përbërës tërësisht natyralë. Ato kanë rezultate shumë pozitive dhe mund të jenë shumë efektive ndaj dhimbjeve. Mjekët nuk do t’ua thonë kurrë, por ky ilaç ka dhënë rezultate të mahnitshme në pak ditë.

Përbërësit:
1 kg mjaltë
2 lugë gjelle fara luledielli
5 lugë gjelle susam
10 lugë gjelle fara liri
3 lugë gjelle rrush
2 lugë gjelle fara kungulli
2 lugë gjelle grurë

Përgatitja:
Në një enë shtoni mjaltin dhe gjithë përbërësit e tjerë. Mos harroni që të përdorni një lugë druri për t’i trazuar mirë. Transferojeni përzierjen në një kavanoz qelqi.

Përdorimi:
Mjekët popullorë rekomandojnë që të konsumoni një lugë gjelle çdo ditë nga ky ilaç para mëngjesit dhe një lugë gjelle para ngrënies. Kjo kurë nuk ka efekte anësore, ndaj ajo mund të përdoret nga të gjithë njerëzit.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...