Published On: 4 Mars, 2016

Mjekët italianë shërojnë fëmijët kosovarë (VIDEO)

Disa fëmijëve që vuajnë nga sëmundjet e zemrës po u mundësohet që kontrollet në të ardhmen t’i bëjnë nga mjekët italianë nga shoqata “Kështjella e Buzëqeshjes”.

Italianët erdhën në fshatin Leskoc të Klinës, dhe nga dita e mërkurë, kanë trajtuar mbi 50 raste të të sëmurëve.

Ndryshe, shoqata “Kështjella e Buzëqeshjes”  vetëm në katër vjetët e fundit ka ndihmuar shumë fëmijë që kanë probleme me zemër.

Shpenzimet për shërimin e tyre 50 për qind mbulohen nga Ministria e Shëndetësisë, ndërsa udhëtimi dhe transporti mbulohet nga shoqata, njofton Klan Kosova.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...