Lajme Lajmi Kryesor

“Mjaft më me lordët e luftës”. Doris Pack i jep përkrahje ndërtimit të qeverisë VV-LDK

Partitë popullore evropiane përkrahin qeverisjen VV-LDK, bëhet e ditur në një email që posedon KosovaPress

Në një komunikim zyrtar të një deputeti gjerman në Parlamentin Evropian, bëhet e qartë se partitë popullore evropiane, përfshirë edhe eurodeputeten Doris Pack, i japin përkrahje ndërtimit të qeverisë nga Albin Kurti dhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

Në komunikim theksohet edhe artikulli i botuar në “Züricher Zeitung” me Titullin “Mjaft më me lordët e luftës”. Eurodeputetët po ashtu janë të interesuar të mësojnë edhe emrat e deputetëve të zgjedhur për në Parlamentin e Kosovës.

Në zgjedhjet e mbajtura më 11 qershor, koalicioni PDK-AAK-Nisma ka dal i pari, por nuk ka numrat e mjaftueshëm të formojë qeverinë, e dyta ka dalë Lëvizja Vetëvendosje, ndërsa në pozitën e tretë radhitet koalicioni LDK-AKR-Alternativa.

Related Posts

  1. Kishte qen mire qe te vin pi amerikes dhe disa prej europer bashk me kryesusen Doris Pack ne kosove qe ta perkrahin dhe ta zgjedhin qeverin e ri te albin kurtit qe ti ikin luftes neme partive sepse pdk e hashim thaqit tash e shpiunit kadri veselit nuk lejojn qe te formohet qeveri stabile pos qeveris koruptive te pdk te hajnave masi tash e din qe e gjith pdk i ka vjedh pi popullit milionat ne qoft se dedhirojn me ndihmu popullin skamnor te kodoves

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *