Published On: 15 Shkurt, 2016

Miti i familjes Jashari në mënyrën më perfide e tinëzare u keqpërdor

 

Musafë Shabani

 

Pas propozimit të Murat Jasharit gjoja si kandidati i vetëm konsensual për president!!!
Pozitën e Presidentit të vendit e meriton vetëm ai i cili ka dije, bosht kurrizor, familje të ndershme dhe të shkolluar e me përvojë….
Fati i kombit nuk eshte vjerrur vetem ne Drenicen heroike e cila u PESHURR dhe u ndy ne menyren me te piste nga SHIK-u famkeq.
Asnje popull si ne nuk kalon nga ekstremi ne ekstremin tjeter .
Me gjithe rrespektin dhe peruljen time te parezerve per familjen Jashari dhe vepren e tyre me sublime ne gjithe historin tone,edhe pse jan rast unikal i historise,te mbijetuarit e kesaje familje heroike jan poashtu pothuaj fajtoret kryesor pse lejuan te manipulohet me gjakun e me te dashureve te tyre dhe me te shtrenjeteve te kombit ,duke u dhene rast e hapesire llymit te kombit te cilet u ngriten ne majat me e larta te organizimit te shtetit ndodhi tradhetia nga gjakut me te shtrenjet . Ishte Miti i kesaje familje i cili ne menyren me perfide dhe tinzare u keqeperdor ekskluzivisht per nevoja personale ate te ngritjese ne instancat me te larta te vendit,andaj te gjallet e kesaje familje jan pergjegjes per kete,pse nuk reaguan me kohe qe ky atentat te mos ndodhete mbi vlerat e shtrenjeteta te kombit !!! Per aq sa duhet ndjekur kriminelet e hajduterise ,per aq nuk duhet falur te mbijetuarit e familjese Jashari te cilet me vetedije ose pa te lejuan shkeljene e vlerave me sublime te gjakut te derdhur te bijeve dhe bijave me te shtrenjeta te kombit .
Nivelin e shkelqimit te presidentit historik mund ta zevendesoj vetem presidenti Fatmir Sejdiu ky kreator rishpalljese se pavaresise!!!!!

 

05.02.16 Emmendingen

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...