Published On: 20 Mars, 2016

Misteret e pazbardhura të vrasjeve politike, “Hesape Lufte” (Video)

Në dokumentarin “Hesape Lufte” trajtohen konfliktet e vazhdueshme mes njerëzve të UÇK’së, shfaqen pamje të pa-transmetuara kurrë më parë të viktimave të këtyre konflikteve dhe transmetohen video ekskluzive nga dëshmitë e disa komandantëve në një bazë të KFOR’it në Kosovë.

A ka pasur burgje dhe gjyqe UCK’së? A janë dënuar ushtarët e UÇK’së nga Gjykata e Sokol Dobrunës? Çfarë konflikte kishte pasur Ramush Haradinaj në Likoc dhe Prapaçan? Kush e vrau Ilir Konushevcin, Ahmet Krasniqin, Tahir Zemajn, Enver Haradinajn….? Kush janë komandantët që dëshmuan në Tribunal, e kush u morën në cilësinë e të dyshuarve?

Shikojeni emisionin për t’i marrë të gjitha këto pyetje:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...