Published On: 28 Prill, 2016

Mirjeta Kalludra, deputetja e bukur e LDK-së iu bashkua Kuvendit (Foto)

Nga sot, për herë të parë në ulëset e Kuvendit të Kosovës do të ulet edhe Mirjeta Kalludra, raporton Indeksonline.

Kalludra do ta zëvendësojë ish-deputeten e Lidhjes Demokratike tw Kosovws, Teuta Sahatqiu, e cila është emëruar si konsulle e përgjithshme e Kosovës në New York.

Kalludra ka marrë 6,135 vota në zgjedhjet e 2014-s, duke u renditur si kandidatja e 44-t për nga votat e marra. Ajo ka qenë pjesë e LDK-së në Klinë dhe ka konkurruar nga ajo komunë./Indeksonline/

Image
Image
Image
Image
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...